Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse k TSO 16

25. 1. 2014

Komentáře

Přehled komentářů

symboly

(rebel, 12. 6. 2014 12:14)

Je Slavjansk, o který se nyní tvrdě bojuje nějakým symbolem boje za existenci slovanské kultury?
Jde ve vývoji společnosti a lidstva i o symboly?
Proč existují symboly a co a kdo je používá za jakým účelem?
Je symbol jen nějaká návnada, a lidé se tak potom nechají opít rohlíkem?

Re: symboly

(zmp, 13. 6. 2014 10:43)

Praštím-li se do brňavky v Brně, je tím něco symbolizováno?
Symboly jsou také písmena a čísla. Nejde však o ně, ale o to, co symbolizují.

reinkarnace a křesťanství

(rebel, 12. 6. 2014 12:10)

Slyšel jsem, že prý na nějakém 5 synodu křesťanské církve asi v 5. st. n.l. došlo k vyškrtnutí učení o opakovaných životech z křesťanského učení. Na jedné straně to lze brát jako dobro, protože se lidé o to více musí snažit uvažovat a stát si za svým názorem. Na druhé straně ale miliony lidí žijí v bludu o existenci pouze jednoho života zde na Zemi.
Co je lepší? Jaký je Váš názor na vyškrtnutí učení o reinkarnaci z učení křesťanské církve?

Re: reinkarnace a křesťanství

(zmp, 13. 6. 2014 10:39)

Stalo se tak následkem nátlaku císaře Justiniána, na synodu v Konstantinopoli v pátém století...
Co je lepší? Pravda nebo nepravda?
Z pedagogického hlediska tím pan učitel na jedné straně smazal na tabuli výsledek (svůj výpočet), na druhé straně tím donutil žáky počítat samostatně.
Ze sociálního hlediska však z kalkulací zločinců vypadla nejzávažnější položka. Zvažují-li zda se jim zamýšlený zločin vyplatí, převažuje nyní „Ano!“

ozbrojení občané

(rebel, 31. 5. 2014 10:53)

Je řešením, aby nebyly války a diktatury, že by mezi lidmi byli běžně zbraně? Pak si nedovolil nějací ozbrojenci či armáda státu zasáhnout proti občanům a tito by mohli žít svobodně.
Ale v USA, kde je spousta zbraní, tak je totalita na vzestupu, občané jsou bezmocní, zblblí a to, že mají zbraně, jim je k ničemu.
Nejsou propojení, organizovaní. A když někdo vystoupí sám, tak ho jednoduše zlikvidují.
A také: Obyčejný člověk třeba ani moc netouží mít doma nějaké zbraně.
A navíc. Použít zbraně a zabíjet, to chce překonat určitou mez, překročit čáru a stát se vrahem. Nevím, jestli obyčejný člověk má na to žaludek.
To není jen tak, zabíjet. To musí být člověk buď deviant, degenerát, nebo v nějaké zoufalé situaci. Nevím.

Re: ozbrojení občané

(zmp, 1. 6. 2014 9:46)

V současném světě mají zbraně vždy zločinci (soukromí, organizovaní, či státní), někdy také řadoví občané (USA). Avšak, jak pravíte, řadovým občanům jejich zbraně k ničemu nejsou, neboť zločinci jsou vyzbrojeni lépe, účinněji a nemají nijaké skrupule.
Ideálem je, aby zbraně měli výhradně plnoprávní občané, nikdy zločinci. Ani to však nepomůže, nebudou-li mít občané žaludek na zabití zločince. Zločinci je prostě odzbrojí a obnoví současný stav.

Východ x Západ

(rebel, 31. 5. 2014 10:47)

Chápu to tedy správně, že Rusové nyní hrají roli těch hodných a morálních, těch, kteří hájí pravdu, čest a lidskost?
něco jako na gestapu byl u výslechu vždy jeden hodný a druhý bijící gestapák. Tak je nyní USA-EU jako ten amorální zvrhlík s homosexualitami, válečnými intervencemi po celém světě, propagátorem všech zvrhlostí a lží a zločinů. Na druhé straně se nám tu objevuje někdo hodný, mírumilovný, ohleduplný atp.
Proto i ruský pop odkazuje na Klause? Abychom se jako opět přimkli k tomu, od koho jsme před 25 lety utekli? nyní se jako prohodili role a USA EU je jako ta zlá a Východ je hodný. Proč by toto zase dělali? Aby měli opozici celosvětově pod kontrolou? Aby zase mátli lidi a nabídli jim jako opozici proti NWO?
Čím více nám USA EU tlačí svoje "evropské hodnoty", tím více se v lidech pěstuje touha jít pryč z EU a žít jinak?
Je to v duchu toho hesla, že každý vládnoucí státník má pod kontrolou svoji opozici?
Je to ta hra, že Rothschildové platí obě strany konfliktu a obě tyto strany ovládají?
A my na to opět skočíme?

Re: Východ x Západ

(zmp, 1. 6. 2014 9:35)

Jde tu o sociální svobodu. Aby se člověk mohl svobodně rozhodovat, musí mít k disposici alespoň dvě možnosti volby, tj. „dobro a zlo“. Chceme-li člověku tuto svobodnou volbu znemožnit, musíme mu nabídnout jiné dvě možnosti: „zlo a zlo“ přičemž obě zla musejí být postavena příkře proti sobě, jako naprosto neslučitelné opaky. Prostě jedno z těchto zel vydáváme za „dobro“, takže u něj zdůrazňujeme jen lákavá pozitiva, zatímco u toho druhého jen negativa.
Dokud se lidé nenaučí rozlišovat mezi skutečným dobrem a zlem, dokud se dají nalákat jen na přísliby dobra a výhody zla, dotud nebudou mít skutečnou volbu, dotud nebudou sociálně svobodní.

Slavjansk

(rebel, 29. 5. 2014 22:59)

Nyní prý ukrajinské letectvo bombarduje asi 100 000 město Slavjansk, kde se prý proruští teroristé a separatisté brání. Nevím, kdo je proruský, ale když se brání, tak před kým? Někým proamerickým? A to není terorista? Proč je terorista vždy jen na straně Ruska?
Fakt je ale jeden: Když se před půl rokem byli neozbrojení policisté v Kijevě mírumilovnými proEU demonstranty upalováni za živa, tak degeneráti v celé USA EU varovali Ukrajinu před použitím násilí proti těmto mírovým demonstrantům hájících evropské hodnoty.
Nyní, když tito mírumilovní demonstranti pučem získali moc ve státě a bombardují jiné občany dokonce letadly, potom nikdo z degenerátů vládnoucích v Evropě ani nemukne.
Křivohubí a šišlající a ráčkující (nebo neschopní vyslovit L čistě) a deviantní a bažící po moci...aj. západní chazarští satanističtí degenaráti jsou posedlí nenávistí k Rusku, všemu slovanskému, křesťanskému. Když si uvědomíme slovanskou vzájemnost, potom město Slavjansk je snad až osudově symbolem tohoto boje Východu a Západu. Kdy z duchovních světů je toto jméno symbolem toho, o co tu jde. O genocidu bílého a slovanského obyvatelstva.
Nebo je to jen tak náhoda?
Nebo má vůbec něco říci tato událost ve Slavjansku Evropě, lidem, světu?

Re: Slavjansk

(zmp, 30. 5. 2014 10:26)

Shlédl jsem na internetu prohlášení představitelů ruské pravoslavné církve proti NWO. Co slovo, to perla. Jako by nám promlouvali ze srdce (stejně jako ruský prezident Putin).
Zarazila mě jen jedna maličkost. Proč se osvícený ruský pop odvolává, hned v úvodu svého prohlášení, na tehdy českého prezidenta Václava Klause? Mohl se přece lépe odvolávat na výroky Putina, nebo ještě lépe, mohl se odvolávat jen na své lidské a křesťanské svědomí.
Nevězí v tom náhodou nějaký vzkaz tzv. Čechům? Např. doporučení přesměrovat český vlezdo.....izmus? Nenaznačují nám otřesné události na Ukrajině totéž?
Jaké místo (čí pr...) Čechům ve skutečnosti (historicky a duchovně) přísluší?
Západ nebo Východ?
Střed!!!

projekty degenerátů na likvidaci a strašení lidstva

(rebel, 29. 5. 2014 22:34)

Také jsem si uvědomil, že degeneráti, když straší lidstvo, tak říkají např.: dojde do 40 let ropa, dojde uhlí do 20 let, přijde doba ledová, potá zase přijde obrovské oteplování, potom zase straší tím, že planeta neuživí ani 5 mld. lidí, potom zase straší srážkou s asteroidem potom tím, že nás přepadnou UFOuni, kteří jsou prý všude kolem nás a mají tajné dohody s vládou USA, jindy zase straší tím, že dojde pitná voda, jindy zase straší ozonovou dírou, která se zvětší a lidé umřou atd., atp.
To, že dosud žijeme, máme vodu, vzduch, jídlo aj. je z tohoto jejich hlediska asi zázrak.
Jak to, že jim tato proroctví nevychází? Je to vinou jejich neschopnosti, nebo jen provokují lidi? Nebo o co tady asi jde?

Re: projekty degenerátů na likvidaci a strašení lidstva

(zmp, 30. 5. 2014 9:58)

Tyto katastrofické předpovědi mediálně věhlasných „odborníků“ sledují různé cíle. Jejich společného jmenovatele vystihuje rčení: „Čí chleba jíš, toho píseň zpívej!“ Jinými slovy, lidé dnes nemají takřka žádné morální či mravní zábrany. U „odborníků“ se to projevuje tím, že jsou zcela bezzásadově prodejní. Odtud jejich katastrofické scénáře:
Hrozba přelidnění – ideologie genocidy populace pomocí jedů (ve vzduchu, vodě, v půdě, v potravinách, v lécích atd.), válek, umělých epidemií (HIV, chřipky, aj.) atd.
Ozónové díry – kšeft (výměna freonů za něco jiného)
Docházejí zdroje – kšeft (zdražování zdrojů)
Přijde doba ledová – úlet učeného pitomce
Globální oteplování – ideologie CHEMTRALIS, brzdění rozvoje třetího světa, kšeft (obchodování s limity zplodin aj.)
Srážka s asteroidem – ideologie teoretické vědy, jež má lidem vsugerovat monopol na poznání (srovnej dobývání Měsíce aj.)
UFO a mimozemšťani – matení veřejného mínění, jež je na jedné straně ideologií teoretické vědy, ale má také praktický dezorientační význam (zakrývání tajného i zločinného výzkumu)
Zcela zvláštní formu katastrofických scénářů lze vyjádřit rčením: „Přání je otcem myšlenky!“ Takové přání může kalkulovat s tím, že se do předpovídané doby (40 let atp.) satanistům podaří vyvinout takovou techniku, že svůj scénář budou moci sami uskutečnit a potom říci: Neříkali jsme to? Trvale jde o udržování atmosféry strachu, která spolehlivě paralyzuje lidskou schopnost samostatně myslet, snižuje lidský intelekt na animální úroveň a činí člověka odevzdaným k řádění satanistů (co s tím mohu dělat?)...

projekt HAARP a jeho odvolání, rušení i jiných "projektů" na genocidu populace

(rebel, 29. 5. 2014 22:32)

V poslední době se objevilo pár zpráv, že degeneráti ovládající svět rusí projekt HHARP a demontují vysílače někde na té základně na Aljašce atp. Jednak je obtížné takovou informaci potvrdit, jednak ji dát do oběhu. Takže to mohli vypustit samotní degeneráti. Nechce se mi ale věřit, že ti, satanisté, kteří jsou existenčně, kariérně, mocí, penězi zainteresováni na genocidě lidí, že by jen tak řekli: Končíme, obracíme se o 180°, už budeme jen hodní, budeme podporovat mír, zdraví lidí, pravdu a poznání na cestě ke Kristu, budeme usilovat o zvýšení porodnosti především bílé populace...
nevěřím degenerátům, i kdyby přísahali na pupek. Spíše v tom zase čuju nějakou čertovinu. Proč by rušili svoje klimatické, tektonické, psychotropní aj. zbraně? O co tady asi jde?

Re: projekt HAARP a jeho odvolání, rušení i jiných "projektů" na genocidu populace

(zmp, 30. 5. 2014 9:16)

Demontáž zařízení HAARP (přesmyčka „PRAHA“) je samozřejmě propagandistické gesto, jež má chlácholit veřejné mínění. Je to stejné jako demonstrativně rušit tank T34 a pomlčet o tom, že už máme lepší tank.

nedostatek inteligence nebo neochota připustit, že se mýlím

(rebel, 24. 5. 2014 10:09)

Setkal jsem se často s tím, že lidé ohledně TSO nechtějí změnit názor ani jasné věci. Např., že je možné rozhodovat o sobě a je to lidsky důstojnější, než když o tobě rozhoduje jiný. Sám se rozhodnu, jak vysoké chci základní životní potřeby v obci, kolik budu pracovat jako svoji základní pracovní povinnost. Atp. Lepší je spolupráce v oblasti ekonomické, než boj jednoho proti druhému. Tedy ideální je forma družstevní spolupráce a spolupodílnictví. Každý dostane podíl, kolik udělal. To samé je i v matice. Mnohé logické nesmysly akademické vědy lidé dokonce obhajují.
Čím to je? Co je za tím? Důvod? nedostatek inteligence nebo neochota připustit, že se mýlím?

Re: nedostatek inteligence nebo neochota připustit, že se mýlím

(zmp, 25. 5. 2014 19:15)

Skutečnost, že nikdo zpravidla není ochoten uznat, že nemá pravdu a dát za pravdu tomu kdo ji má, je problém morální. Tak je tomu nejen když když víme, že nemáme pravdu, ale i v případě nevědomosti. Jsme-li totiž upozorněni, že se mýlíme, ale nevěříme tomu a tedy trváme na svém, pak je to opět problém morální, že se nesnažíme poznat pravdu.

Re: Re: nedostatek inteligence nebo neochota připustit, že se mýlím

(PD Tce, 25. 5. 2014 23:14)

Možná bych doplnil (zda to už nebylo něčeho součástí) – NIHILISMUS. Nevěděl jsem dříve co si přesně pod tím představit. Ano, věděl jsem jak zní výklad pojmu atd. i že snad před tím RS varoval...Ale nedávno jsem se s tím na vlastní kůži, a déle, setkal. Tak to je síla!!! V rámci snahy o pochopení (aby byla možná pomoc) vlivem asi automatické hluboké snahy o empatii, jsem pocítil, jak ve mne zmizela láska k pravdě, k poznání, k významu a důležitosti pojmů apod...to bylo hrozné, jen tma, nic,nic a v dálce nic, snad absolutní hrůza!!!...a bojim se, že je toto jako možná výslednice = církve Vs satanisté....nihilismus jako tzv. třetí cesta?.....to pak je s náma amen..........ještě, že je čtvrtá cesta – pravdivé poznání. Ale proč je tato 4. cesta v takové obrovské nevýhodě?! Snad jeden z X tisíců lidí ji najde. A pak ještě, zda se na ní vůbec udrží atd. A vůbec, těch cest jsou stovky, tisíce – jen jedna pravdivá.
Chtěl jsem se zeptat – jaký je rozdíl v karmě lidí v rámci následku vůči jednomu životu, ve kterém jeden se dá na cestu poznání, pravdy.....a druhý na cestu lží...?
Řekl bych, že jeden si následně zažije život ve lži s nějakým přímým (jemu zjevným) následkem, aby si prožil to, že lež se nevyplatí. Pokud si to trouba nedokáže jen představit za života......a ten druhý naopak, život v pravdě se mu zjevně v dalším životě vyplatí.....?.....Pokud o tom i takto přemýšlím, jedná se ale o zdravý kalkul, že? I pravdivý?

Re: Re: Re: nedostatek inteligence nebo neochota připustit, že se mýlím

(zmp, 26. 5. 2014 11:09)

Jeden život život je pro vyhranění cesty k pravdě či ke lži málo. Cesty se nastupují v celé řadě životů. Jsme-li pak na cestě lži, pak si lež zažíváme již v tomto životě. Její zažívání v následujícím životě přece nepředstavuje nijakou karmickou změnu. Že jde v určitém případě o karmický následek, to lidem žijících ve lži není nikdy zjevné. Jako lžou v ostatním, tak si nalhávají také tady. Proto například o karmě nechtějí nic slyšet. Proto příčiny nepříjemných událostí hledají vždy jinde, nikdy u sebe. Karmický následek zpravidla neprožíváme jako karmický, ale jako křivdu, jako neštěstí, jako zlo. Pro příští život si z toho bereme antipatii ke zlu, nejen zlo snášet, ale také ho nepáchat. V příštím životě však může opět zvítězit pokušení zlo páchat, protože se nám to vyplatí.
Zkušenost, že se lhát nevyplácí, si musíme osvojit v daném životě tím, že utrpíme škodu evidentně následkem své lži, svého jednání. Totalitní legislativa se této zkušenosti snaží všemožně zabránit.

horní a dolni trojčlennost

(rebel, 24. 5. 2014 10:02)

Myslím si, že jsem našel chybu ve Vaší koncepci chodu společnosti na principu TSO:
Napsali jste, že trojčlennost je horní a dolní. Dolní je politika (obec), kultura (kulturní organizace) ekonomika (ekonomická organizace). Každý z těchto článků je v sobě opět trojčlenný. Třeba v obci existuje opět ekonomika i kultura atp. v kulturní i ekonomické organizaci. Tomu rozumím a souhlasím.
Ale myslím si, že obdobně je i v tzv. horní trojnosti také v každé jednotlivé sféře opět trojnost. Např. horní sféra politická nebo kulturní, kde zástupci občanů budou stanovovat principy chodu dolní trojnosti, tak když budou zasedat, tak musí asi zasedat někde v sále, nebudou sedět pod dubem. Takže třeba v zimě se tam bude muset topit atp. Takže opět zde ve sféře horní trojnosti třeba v kulturní sféře je opět o sféra ekonomiky (platby za sál, otop aj.). A v každé sféře se rozhoduje. A to je princip politiky. Usnášení občanů. Takže pak v oblasti kultury i ekonomiky, když budou hlasovat a dělat tak rozhodnutí, tak tím činí akt patřící do oblasti politické.
Takže dle mého je i horní trojnost vnitřně trojčlenná.
Vy tvrdíte ale opak. Že tzv. horní trojčlennost je ryzí a není vnitřně trojčlenná.

Re: horní a dolni trojčlennost

(zmp, 25. 5. 2014 19:04)

Každá ze tří organizací dolní trojnosti je trojčlenná, protože se v ní koná a rozhoduje o kultuře, politice i ekonomice, včetně zabezpečení potřebných nákladů.
Žádný ze tří orgánů horní trojnosti není trojčlenný, protože se v něm rozhoduje o metodice jen jedné, jemu příslušné sféry (kulturní, politické či ekonomické). Náklady s tím spojené musí zabezpečit někdo jiný (ekonomické organizace).
Rozhodování (např. hlasováním) není aktem politickým jak tvrdíte, ale aktem kulturním, politickým nebo ekonomickým, podle předmětu rozhodování.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »