Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse k TSO 16

25. 1. 2014

Komentáře

Přehled komentářů

Re: kly

(zmp, 22. 9. 2014 8:15)

Nejsem si jist, zda lze roh nosorožce (ztvrdlou kůži) nazývat "kel" (zub). Jakmile se začne s kly obchodovat, zahnízdí se černý trh přimo do ZOO, která se změní na zločineckou organizaci.

omezení plateb v hotovosti prý kvůli tomu, aby nebyla korupce

(rebel, 20. 9. 2014 16:17)

Zpráva z chazarských médií: Prý v hotovosti půjde od příštího roku platit nanejvýš 270 tisíc korun. Dosud lze například za auto zaplatit hotovostí jen tehdy, pokud je platba nižší než 350 tisíc korun. Ve Sněmovně je už ve třetím čtení novela, která limit pro povinné bezhotovostní platby snižuje....

Zákony jsou zaplaceny bankama které jsou v chazarských rukou a jejich přisluhovačů zrádců českého národa. To je konec svobody která ani nezačala. Se slzou v oku vzpomínám, kolik svobody zde bylo za komunistů, když dokonce existovaly knížky na heslo a nikdo nemusel říkat, komu peníze patří! Dnes žijeme v policejním státě, kde nás trvale sledují kamery a peníze musíme platit přes prostředníka, který nás opět okrade a to zcela v mezích zákona! Za komunistů stálo vedení sporožirového účtu 10 Kč ročně a úroky mnohonásobně převýšily tuto částku. Nově si tato "Česká spořitelna", která už dávno není česká vezme ročně nejméně 1200,- Kč místo dřívějších 10,- Kč. Úroky jsou prakticky nulové a ještě nezapomenou strhnout z těch několika haléřů daň z úroku a pak si započítat poplatek za službu! Stát by se měl zajímat, jak občané peníze vydělávají a ne je ožebračovat dalšími poplatky, když zdaněnými penězi platí.

Důvodem omezení platby hotově prý je zabránění korupce...:-) Zabránit korupčnímu prostředí, to je jen zástěrka. Důležitá je ABSOLUTNÍ kontrola. Za chvíli si v za hotovost nekoupíme ani rohlík. Jestliže nebudeme mít žádnou hotovost, skončí tím i naše svoboda a banky budou nad všemi vládami. Když dojde ke krizi,nebudeme si moct z banky v hotovosti vybrat ani korunu...
Přesně o to kráčí. Všechny peníze v bankách, poplatky s tím spojené a lidi-otroci. Stačí omezit výběr a jsme nahraní.
Tohle banksteřská tlupa lichvářů potřebuje.
Stát chce, aby všechny hotové peníze byly uloženy v bankách a lidé, aby platili bankám poplatky.
Platby v hotovosti jsou bez poplatku a to se bankám nelíbí takže je jasné kdo za tímto zákonem stojí.
Za dalších pět let se hranice sníží na 100 000 Kč a za dalších 5 let se hotovostní platby zakážou úplně. A potom všechny peníze budou mít banky. To bude paráda.

Takže opět ve jménu ochrany občanů jsou chazarskou elitou oklešťovány lidské svobody. Kvůli zločincům opět trpí obyčejní lidé. Za trest. Elity nahoře dělají zákony, které se jim hodí. Vysmívají se do očí křesťanům nebo bílé populaci. Schválně chrání pomocí zákonů zločince před jejich obětmi.
Jak jsou elity hodné: Prý aby nebyla korupce...hahaha. Miliardy beží na radnicích do kapes spřízněným firmám jako zakázky přidělované obcemi atp... Jde tady o něco úplně jiné...

vojenská pomoc umírněným povstalcům

(rebel, 19. 9. 2014 10:30)

USA chtějí dávat vojenskou pomoc tzv. "umírněným povstalcům" v cizí zemi.
Lidé už ani nevnímají takový zrůdný důvod a nechávají si proplachovat mozky. A nikdo nic.

Re: vojenská pomoc umírněným povstalcům

(zmp, 20. 9. 2014 11:12)

To dělají odjakživa. Jen nevím jak se odlišuje „umrněný“ povstalec od „neumírněného“.

Re: Re: vojenská pomoc umírněným povstalcům

(rebel, 20. 9. 2014 15:50)

Asi: Umírněný povstalec uřeže své libovolné oběti hlavu mírně a neumírněný povstalec nemírně.
Je to hnus, co za špínu se na lidi valí, a oni jen mlčí, koukají, jestli vůbec nadávají, tak nadávají jen někde na ulici, ale to je tak vše. A struktury Chazarů vydávající se lživě za židovstvo obepínají svými chapadly celý svět a vtahují bezmocné občany do pavoučích sítí a temnot krysích doupat.
Jen hodně málo je slyšet, že si někdo uvědomuje, že se Chazaři nyní nazývají lživě jako Židé. Vlastně je to jen parta, která uchvátila židovské náboženství a usurpovala si příslib boha, že Židé jsou vyvolený národ!
Všechny vlády včetně tzv. nejmocnějšího státu světa = vlády USA, všechny vlády v Evropě, vláda Ruska aj....všichni jsou Chazaři nebo jim slouží a s nejurputnější podlostí a nenávistí bojují na všech frontách proti Kristu. Snad neexistuje země, kterou by mezinárodní chazarstvo neovládalo.
Proto jsou všude války, zabíjení především křesťané (např. rukou islámu, který je ideologií uměle vytvořenou a šířenou rabíny v boji proti křesťanství. Néé my, to oni...muslimáci zabíjí a ničí křesťany, my nic, my jsme přeci národ Knihy...). Všude probíhá rozvrat křesťanských hodnot, tradiční rodiny, slušnost, svědomí...všude jen ničení každého projevu a hlásku kulturnosti...doslova genocida bílé, křesťanské populace.

referendum za osamostatnění Skotska

(rebel, 19. 9. 2014 10:42)

Jakou vědu všichni dělají z nějakého referenda, jestli občané chtějí či nechtějí žít pod někým jiným. Mj. velmi nápadně bylo zmíněno - jak Skotsko bude mít odvod daní na území Skotska.
Jako by to jediné o co jde, je odvod daní. O to jde pánům v první řadě, česat ovce, dřít lidi z kůže.
Už se noví páni těší, jak budou mít svoje teplá místečka. Moc nad občany.
A lidi jsou úplně zblblí a nechávají se dál ovládat zastupiteli. To neřeší. Jen si nad sebou mění pány.

Re: referendum za osamostatnění Skotska

(zmp, 20. 9. 2014 11:09)

Idea TSO vede k decentralizaci a tedy k rozpadu států na obce, které se mohou zpětně sdružit ve svaz obcí. Proto fandím osamostatnění Skotska.

když se budeš bránit, jsi agresor!

(rebel, 20. 9. 2014 9:31)

Prezident Spojených států amerických oznámil záměr podnikat na území Sýrie nálety proti teroristům z Islámského státu. Nemá ale zájem se syrskou vládou spolupracovat a veškeré útoky nad územím suverénní země chce provádět na vlastní pěst s konzultacemi pouze se spojenci. Syrská vláda toto na diplomatickém poli odmítá a vzkazuje, že každý útok na jejím území musí být z Damašku schválen. Zastání se Sýrie dostalo z Ruska.

Prezident Obama řekl, že jestli Sýrie sestřelí jediné jeho letadlo, bude to brát jako akt agrese a spolu s Islámským státem svrhne i zvolenou vládu prezidenta Assada.

Tak tohle se píše ve všech masmédiích světa ovládaných Rothschildy a Chazary. A lidé si nechali vzít i zbytek svého zdravého rozumu a myšlení.

Jinými slovy: My na tebe budeme mírumilovně házet bomby, a když se tomu budeš bránit, tak to bude agrese! Chápeš?!
Vše je postaveno na hlavu! Ale na první pohled to zní hezky. Demokraticky, svobodně, humanisticky, není-liž pravda?

Re: když se budeš bránit, jsi agresor!

(zmp, 20. 9. 2014 11:04)

Existuje-li na území Sýrie tzv. Islamský stát, pak Sýrie není suverénním státem.

jde ublížit duši, nebo se jí dotknout?

(rebel, 9. 9. 2014 9:10)

Jak správně formulovat to, že někdo někomu udělá něco zlého. Podvede ho, pomluví atp.
Tím ublíží komu? Tomu člověku. Tedy ublíží jeho nitru,nebo jeho duši? Ale duše snad nemůže onemocnět, tedy i věta, že: Existuje duševní podstata nemoci ...je mylkná věta, je špatně. Tedy, jestliže duše nemůže onemocnět, nejde jí tedy ani ublížit. Nebo ano?
Nelze-li ublížit duši člověka, komu se tedy ubližuje? Co je potom v člevěku to, co se cítí ublíženo?
Jaké je tedy složení, skladba člověka?
Tělo, duše a duch. Ale nelze asi ublížit ani duši, ani duchu.
Takže asi jedině čemu lze ublížit je fyzické tělo.
Ale jak třeba pomluva může ublížit fyzickému tělu? Nechápu.
Přesto u RS je zmíněno, že lze atakovat i na duchovní úrovni.
Nechápu potom, ale koho, když duši nebo duchovi nelze ublížit?
Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se do toho zamotávám a stává se mi to absolutně nesrozumitelné.
Asi jsem opět něco domotal :-)

Re: jde ublížit duši, nebo se jí dotknout?

(zmp, 9. 9. 2014 11:12)

Poškodit konkrétního člověka lze na úrovni fyzické a morální.
O poškození mluvíme tehdy, je li příčina vnější, např. v případě vnějšího škůdce. O onemocnění mluvíme v případě, je-li příčina vnitřní. Je-li však nemoc vyvolána zvenčí, jde vlastně o poškození.
Ve svých úvahách neustále měníte pojmy téže věci. Např. „udělání zlého“, „ublížit“, „onemocnět“, „atakovat“. Sotva se tak doberete správného závěru. Zacházíte s těmito pojmy jakoby to byla synonyma...

Re: Re: jde ublížit duši, nebo se jí dotknout?

(rebel, 14. 9. 2014 23:35)

Dobře, můžeme tedy zredukovat pojmy ohledně toho, co se může stát nitru člověka na dva termíny:

Onemocnění a poškození.
Jak může tedy onemocnět člověk duševně, když duše nemůže být nemocná?
A jak potom je možné duši poškodit, jestliže poškození není onemocnění?
A jak je to v ppřípadě ducha?

Re: Re: Re: jde ublížit duši, nebo se jí dotknout?

(zmp, 15. 9. 2014 8:09)

To, co zveme duševní nemocí je dáno poškozením těla (např. mozku), které tak duše a duch nemohou řádně užívat. Takové poškození může být bezprostřední nebo karmické. Vlastní škodou, vyplývající z takových poškození, je zpoždění ve vývoji.

Re: Re: Re: Re: jde ublížit duši, nebo se jí dotknout?

(rebel, 15. 9. 2014 23:27)

Dobrá tedy.
Mám ale problém: Nerozumím tomu a moc tomu nevěřím. Vždy má duševně nebo duchovně postižený člověk poškozený mozek? Přeci se dlouhou dobu choval třeba normálně, ačkoli měl možnost dělat nějaké zlé věci, tak je nedělal... Třeba sklon ke lhaní je následek poškozeného mozku? Nebo nedůslednost? Nebo naopak talent? Tam má snad zase mozek něco navíc?
Částečně možná máte pravdu - viz dále - ale nemyslím, že vždy musí být poškozený mozek.

Tyto postižené lidi s poškozeným mozkem nazývá např. MUDr. Hnízdil psychopaty a zároveň vysvětlil, že psychopatie není nemoc a že to nejsou nemocní lidé. „Jim chybí kus mozku, což je doloženo nukleární magnetickou rezonancí, jim chybí mozková centra, která jsou rozhodující pro svědomí, soucit, zodpovědnost a spolupráci. Oni to nemají. My rozumíme tomu, že se může narodit člověk s nějakou tělesnou vadou. Nevyvine se mu noha, ruka, oko. Podle toho se k němu chováme,“ podotkl odborník na komplexní medicínu Jan Hnízdil, který na sebe už několikrát upozornil kritikou současného společenského a zdravotního systému.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/tema/Lekar-vedecky-Vladnou-psychopati-a-bestie-Obcane-z-nich-stunou-258086

Re: Re: Re: Re: Re: jde ublížit duši, nebo se jí dotknout?

(zmp, 16. 9. 2014 9:21)

Poškozený mozek byl výslovně uveden jako příklad jednoho z možných poškození těla (např. následkem úrazu). V žádném případě tedy nebyla řeč o „vždy“.
Nepokládá-li MUDr. Hnízdil psychopaty za nemocné, pak nemohou mít poškozený mozek. Pokud jim však chybí kus mozku, pak jsou evidentně nemocní!
Mozková centra, rozhodující o svědomí, soucitu, zodpovědnosti a spolupráci jsou bohapustým výmyslem „odborníků“ (teoretické vědy), popírajícím duši a ducha. Lidé jsou asociální karmicky, nikoliv geneticky.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jde ublížit duši, nebo se jí dotknout?

(rebel, 16. 9. 2014 20:13)

Tak teď tomu už vůbec nerozumím. Tak není možné duši onemocnět? A ublížit, zranit duši jde? To, že je někdo psychopat a chce druhými třeba manipolovat a nemá v sobě žádné zábrany, to je tedy co?
Karma? A dá se říci, že karma je poškození nebo nemoc duše, ducha?
To není poškození, ale řekl bych, že to je osud.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jde ublížit duši, nebo se jí dotknout?

(zmp, 17. 9. 2014 7:59)

Karma je jako konto v bance. Buď na něm máte vklad, nulu, nebo dluh. Tu přece nemůžete tvrdit, že podle stavu vašeho konta jste zdravý nebo nemocný. Relativně nedávno existovalo „vězení pro dlužníky“, kteří v něm „vězeli“ dokud nezaplatili. Dříve bylo také možné, že se dlužník stal otrokem věřitele (mentálně je to možné dodnes). Ani v takových případech nebylo možné mluvit o nemoci dlužníka, o jeho poškození (újmě na volnosti pohybu) však ano.
Karma a osud jsou synonyma.

Hearth

(rebel, 15. 9. 2014 0:10)

Zpráva z tisku:
Před dvěma lety mu na kontě přistála téměř miliarda korun českých – právě za tuto částku prodal internetový server Jobs.cz, který založil v roce 1996 jako majitel firmy LMC. Vloni pětačtyřicetiletý vizionář a filantrop Libor Malý založil portál Hearth.net propagující nový směr ekonomiky daru. Kapitalistický model založený na principu spotřeby totiž podle něj začíná pomaličku dodýchávat.

Jak tomu rozumět?
Ekonomika kapitálu čili kapitalistický systém je založený na původní rozdělenosti světa a na stále rostoucí spotřebě. V praxi to vypadá, že lidé chodí do práce, a nejde o to, jestli je práce baví, ale aby vydělali peníze a pak si užívali. V podstatě jim je jedno, jak peníze vydělají, klidně i tak, že někomu prodají shnilé hrušky. Nedbají tedy o druhého, ale hlavně o sebe. Jde o to vzít pro sebe co nejvíc. Berou a dávají to sobě. V novém systému ekonomiky daru ale dělají něco, co je baví, a to dávají darem druhým. Místo braní to je dávání, ale pořád to zůstává tržním systémem.
Na základě čeho si myslíte, že je takový systém možný?
Lidé k tomu musí nejprve dozrát, ale realizovatelné to je. Je to jenom otázka času. Stávající systém se vyčerpává sám v sobě, protože jak všichni berou všem, tím více začínají být již dnes všichni chudší. Druzí totiž tím více zase obírají je. Všichni zvyšují produktivitu všeho možného, aby si navzájem všichni brali stále více, a proto to celkově už celé začíná chudnout, protože zdroje dalšího růstu se již začínají pomalu vyčerpávat. A nevyřeší se to tím, že se bohatým sebere, protože to je totiž zase jenom braní druhým a dávání sobě. Proto tento systém není dlouhodobě udržitelný. Když by to však fungovalo obráceně, celá společnost bude bohatší. Jakmile každý dává, budou všichni nejen bohatší, ale také šťastnější, protože budou dělat to, co je baví, a ještě jsou rádi za to, že svým darem někomu udělají radost.

Hearth funguje jako burza – do kategorie nabídky napíšete, v čem jste sami dobří, s čím jste ochotní pomoci, či co můžete věnovat. Kategorie poptávky naopak slouží k tomu, abyste požádali ostatní o dárek či pomoc. Přijmutí daru vás nezavazuje k protislužbě a naopak za vaši pomoc či dar také nemůžete nic čekat.

Jde o mezinárodní projekt Hearth pro život ve světě, kde nejsou zapotřebí peníze. Systém by měl fungovat na zvláštní kombinaci darů a barteru, výměnného obchodu. Internetová aplikace bude spuštěna v pátek 21. prosince 2012.

„V češtině znamená hearth krb nebo ohniště. Symbolika je v tom, že krb vám dává teplo a nic za to nechce. Potřebuje k tomu ale dřevo, a když ho nedostane, zhasne,“ říká Malý.

Myslím si, že tenhle projekt má velký potenciál. Každopádně Hearth je projekt, který umožňuje koloběh darů mezi uživateli.
Hearth.net – místo kde si lidé „vyměňují“ dary. Jeden člověk nabídne pračku, jiný doučování chemie, někdo žádá posekání trávy na zahradě.

http://www.marcelkazhor.cz/index.php/aktualne/20-libor-maly

Toto je jen informace o možnosti, že by nebyly peníze.
Odhlédnu-li od projektu pana Malého, který lze vlastně charakterizovat jako směnu darů, tak se zeptám obecně: Jaký máte názor na svět bez peněz?

Je to jen kratochvíle miliardářů, nebo je to výhled do budoucnosti lidstva?

Re: Hearth

(zmp, 15. 9. 2014 8:38)

Samozřejmě se tu jako vždy jedná o oblbování.
Představte si dva pekaře, kteří si navzájem kradou nebo dávají bochník chlebe. Když se okrádají, tak je práce nebaví. Když se obdarovávají, tak je práce baví. Nuže, kdo z nich zchudne nebo zbohatne?
RS např. vypráví o klubu nesobeckých, v němž nikdo nesmí nic žádat pro sebe, ale jen pro druhé. Ve jménu nesobeckosti v něm mohou ve vzájemném obdarovávání pokračovat oba pekaři. Jen k tomu musejí dozrát.
Totalitní systém však nemůže existovat na vzájemném okrádání či obdarovávání, ale na tom, že elita krade nepoměrně víc, než dává.
Rčení praví: „Za každým velkým majetkem se skrývá zločin!“
Systém bez peněz má v plánu NWO, aby měl pod digitální kontrolou a tedy v moci veškeré konání zotročených. To není kratochvíle miliardářů, ale zločinný výhled do budoucnosti lidstva!

odůvodnění odtržení území separatisty

(rebel, 7. 9. 2014 10:12)

Jak lze odůvodnit to, že někdo se chce osamostatnit?
Chce odtrhnout území z nějakého původního celku. Chce vyhlásit menší území za samostatné. Odvolává se, že nikomu nechce ubližovat, jen chce být samosprávný.
Chce respektovat všechna pravidla mezilidského i mezistátního soužití.
Jenže majitel původního území tvrdí, že tím jsou poškozeneha jeho vlastnická práva a že nedovolí nikomu se osamostatnit.
Nemělo by být vyhlášeno jako legální, že kdo se chce decentralizovat, tak může, a nikdo mu v tom nesmí bránit.
Samozřejmě v případě, že se zaváže, že bude doržovat všechna mezilidské normy slušnosti, neubližovat atp. Nemyslím možnost, aby si někdo vyhlásil třeba nějaký islámský stát.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »